Seda, et vanemate eeskujul on oluline roll, võin ma öelda isegi enda kogemusest. Nooruses tegelesin palju spordiga ja olin mitmekordne noortemeister korvpallis ja kuulusin ka Eesti Noorte Rahvuskoondisesse.

Arvan, et selleks andsid mulle tugeva vundamendi rahvusvahelises spordimaailmas tuntud isa Jaan Härms, tema õde Kai Milvek (Härms) ja vanaisa Eugen Härms.

Isa Jaan Härms on olnud lauatennisist, treener ja sporditegelane, kes võitnud hulgaliselt üle Nõukogude Liidu kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid. Eesti indiv mv-tel võitnud 1963–82 kokku 44 medalit: 26 kulda, 14 hõbedat ja 4 pronksi.

Isa õde Kai Milvek (Härms) on olnud tuntud lauatennisist, treener ja golfimängija. Medalite kollektsiooni kuulub 57 medalit Eesti individuaalsetelt meistrivõistlustelt, sh. 23 kuldmedalit, lisaks tosin võistkondlikku kuldmedalit. 1969. aastal NL koolinoorte spartakiaadi hõbedase naiskonna liige. Veteranide MM-l 1998 võitis üksik- ja paarismängus pronksmedali ning naiskonnas ( koos K. Marksiga) kuldmedali.

Vanaisa Eugen Härms oli tuntud jalgpallur ja jalgpallikohtunik. Kuulus ka Eesti esindusmeeskonda, esimest korda 1944 Eesti NSV – Leningradi Sõpruse auhinna matšil. A-st 1952 Jalgpalliföderatsiooni liige, 1963–79 kohtunikekogu esimees. Ülel kat kohtunik (1961) ja NL-i aukohtunik, juhtis 1966 NL-i karikafinaali ning üle saja korra kõrgliiga ja karikavõistluste mänge. Töötas Dünamos treenerina.

Ka oma lapsi kasvatades olen nii mõneski teemas lähtunud oma lapsepõlves kogetust ja loodan, et sellest on kasu ka siis, kui mu lapsed ise ükskord lapsevanemaks saavad.